Financiële informatie, links en rekenmodules
zondag 01 augustus 2010

Portefeuillemakelaars protesteren tegen certificering Barão

Willem Haasnoot, Wim Oeben en Mike Potter, alledrie makelaar in assurantieportefeuilles, hebben bij Hobéon SKO bezwaar aangetekend tegen de certificering van Cisco Barão als makelaar en taxateur in assurantieondernemingen. De reden voor dat protest laat zich volgens Barão eenvoudig raden: "Mijn bedrijf is succesvol en daarmee heb ik ze de afgelopen jaren natuurlijk pijn gedaan."

Volgens Mike Potter richt het bezwaar zich op de procedure van certificeren. "Daar willen wij graag duidelijkheid over, want morgen komt Jantje en overmorgen Pietje." Potter en Haasnoot hebben het certificaat en de inschrijving in het register TMV (Taxateurs, Makelaars en Veilingmeesters) te danken aan hun vroegere beëdiging als makelaar. Oeben doorliep een jaar geleden een intensieve certificeringsprocedure. "Dat weet ik, want ik heb zelf nog als adviseur rapporten moeten doornemen", aldus Potter. Voorafgaand aan de certificering van Barão is het trio echter niet geconsulteerd. "Wonderlijk", vindt Potter.

Barão, die woensdag de post-bacheloropleiding Register Adviseur Bedrijfsovernames afrondde, baalt ervan dat hij nu opnieuw "een uiterst onaangename en tijdrovende procedure" moet doorlopen. Volgens hem is broodnijd de ware reden voor het bezwaar.

Overig nieuws